Nie wiedzieliśmy za co się wziąć na samym początku

Z chłopakiem wyprowadziliśmy się do odmiennego mieszkania, gdzie ściany były  „gołe”. Nie wiedzieliśmy za co się wziąć na starcie i od czego zacząć urządzanie własnego lokalu mieszkalnego. Zdecydowaliśmy się na  prostą  rzecz, niemniej jednak taką, która była by moim miejscem wyjścia, do której będziemy wybierać w późniejszym czasie dodatki. Opowiadam tu o oświetleniu. Nasz dbór ma możliwość się zdawać innym głupi, ale my nie liczymy się do grona konwencjonalnych osób.

Drogą losowania rozpoczęliśmy od miejsca, gdzie ja spędzam dużo czasu, a jest to toaleta. Lampki ledowe wbudowane w sufit to była najbardziej opłacalna możliwość jeśli chodzi o oświetlenie ubikacji, bo posiadamy tam stosunkowo niski sufit oraz stracilibyśmy nadplanowe miejsce na zwisającą lampkę.

Następny w kolejności był salon. Dla mnie bywa to pokój relaksu, gdzie po pracy mam możliwość sobie odpocząć wykładając się na kanapę, dzięki temu również jako światło salonu dobrałam lampy podłogowe z możliwością dostrajania natężenia oświetlenia. Fajna opcja przyciemnić światło, w momencie gdy mam bolącą głowę i zwyczajnie chcę poleżeć w lekkim mroku.

Do tej pory nasze dobory zostały prawdopodobnie tradycyjne a także łatwe, ale za to zaszaleliśmy w holu oraz zakupiliśmy sobie wielki kandelabr. Przepiękny szklany  z wiszącymi szczegółami, jak sopelki lodu, które pod wpływem żarówki mieniły się wszystkimi kolorami tęczy. Powodowało to, że przebywając w holu człowiek czuł się jak w krainie czarów, gdzie multum barw oraz kolorów świateł.

Pierwszy krok w meblowaniu za nami, aktualnie pora wyselekcjonować resztę do światła.

Więcej: oświetlenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *