W obecnych czasach, gdy dużo spośród nas całymi dniami zasiada przed komputerem własne oczy naprawdę bardzo doznają w kość. Bardzo powszechnie są wyczerpane. Nie dbamy o oczy. Eksploatujemy je, zaś potem jesteśmy zdziwieni, iż nasze oczy mówią dość. Buntują się. Bolą. Są zaczerwienione, ociekają łzami, pieką oraz w którykolwiek inny możliwy sposób próbują nam powiedzieć, byśmy w efekcie o nie dopieścili. Jak kończy się takie nasze niedbalstwo? Prędzej lub później zaczynamy nosić okulary korekcyjne. Własne oczy kończą z nami kooperować i w efekcie i tak będziemy wymagali o nie zadbać.

Teraz pytanie, czy ramki korekcyjne muszą być brzydkie oraz niemodne? Nie owe czasu obecnie dawno minęły. Oprawki na okulary korekcyjne również już mogą być piękne i pasujące do kształtu twarzy. Mogą być popularne oraz eleganckie. Jak wybrać modne ramki korekcyjne? Na pewno nie jest toż łatwe. Jest wprawdzie parę reguł, jakie pomogą nam dobrać oprawki na szkła takie, byśmy nie wymagali wstydzić się własnego wyglądu. Może nawet dodadzą nam wdzięku? Selekcjonując ramki na szkła potrzebujemy myśleć o wartości kontrastu. Co więc oznacza?

Mając twarz okrągła musimy szukać oprawek, jakie mają kwadratowy kształt. Oraz odwrotnie. Masz kwadratową twarz wybierz oprawki na szkła okrągłe. Niby łatwe? Racja? Kolejna z reguł doboru szkieł podkreśla, iż potrzebujemy zwracać uwagę na proporcje. Mając dużą buzię nie będziemy dobrze wyglądały w niewielkich okularach. Do niewielkiej twarzy natomiast nie będą pasowały obszerne szkła. Proporcje potrzebują być zachowane. Jeżeli przełamiemy tą zasadę nawet atrakcyjne oprawki korekcyjne wasa nie uchronią. Moda modą, zaś zachowanie proporcji jest ważną zasadą atrakcyjnego wizerunku.

Następnym, niezmiernie ważnym czynnikiem, o jakim potrzebujemy myśleć selekcjonując oprawki na szkła jest odcień oprawek. Kolor ramek jest tak samo ważny, jak odcień naszej odzieży. W pewnych odcieniach po prostu wyglądamy pięknie w pozostałych nie. Oczywiście tak samo stanowi z okularami. Modne oprawki korekcyjne też potrzebują być dopasowane kolorystycznie do urody którejkolwiek z nas. Jakie są główne reguły wyboru kolorystycznego oprawek szkieł? Jesteś brunetką o mocno opalonej skórze? Wybierz jasne oprawki na okulary. Jesteś blondyną? W ciemnych oprawkach będziesz wyglądała świetnie. Te parę zdań, które napisałam o doborze oprawek okularów toż niewątpliwie podstawa. Przynoszą one jednak wniosek na toż, że w okularach nie musisz wyglądać źle.

Czasy, kiedy śmiano się z okularników już dawno przeminęły. Teraz ramki na okulary są estetyczne, eleganckie oraz mogą dodawać ci urody, zaś nie wpędzać w kompleksy. Okulary mają modne oprawki korekcyjne właśnie byś my odczuwały się w nich chodząc wspaniale oraz potrafiły podążać za modą. Obecnie okulary to wyjątkowo ważny składnik mody, który może spełniać własną stylizację, zaś nie ją niszczyć. Popularne oprawki korekcyjne mogą być takim elementem stroju jak modna biżuteria. Wystarczy tylko dać trochę wysiłku w właściwe dopasowanie oprawek okularów.

Autor: oprawki do okularów damskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *